Dolby Atmos

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Program » Filmy » Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Bohemian RhapsodyBohemian Rhapsody

Životopisný / Drama / Hudební

USA, 2018, 134 min.


Režie: Bryan Singer, Dexter Fletcher

Scénář: Anthony McCarten, Peter Morgan

Hudba: John Ottman

Hrají: Rami Malek, Joseph Mazzello, Gwilym Lee, Ben Hardy, Allen Leech...

Hodnocení filmu:

IMDB.com

8/10

Hodnocení diváků

10/10

Queen. Jediné, co je pozoruhodnější než jejich muzika, je jeho příběh. Bohemian Rhapsody popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě.

Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou We Will Rock YouWe Are the Champions nebo právě Bohemian Rhapsody. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět.

Brian May, kytarista skupiny Queen, s filmaři úzce spolupracoval a jejich práci hodnotí slovy: „Film Bohemian Rhapsody vypráví o rodinách a vztazích, o nadějích a touhách, o smutku a zklamáních, ale hlavně o vítězstvích a naplnění snů. A to způsobem, který se dotkne každého. Nebyla to snadná cesta – ale všechny nejdůležitější cesty jsou takové! Rami, Lucy a kluci dali dohromady monumentální show – mnohem lepší než je originál!“

Trailer

Fotogalerie

4

cinemart bontonfilm bioscop a-company    

pepsiKinoboxrádio hanáolomoucký deník      

Nahoru