VIP

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Program » Filmy » Jan Žižka 15+

Jan Žižka 15+

Životopisný / Historický / Drama / Akční

ČR, 2019, 125 min.


Režie: Petr Jákl

Scénář: Petr Jákl na základě scénáře Marka Dobeše a Michala Petruše

Hudba: Philip Klein

Hrají: Ben Foster, Michael Caine, Matthew Goode, Til Schweiger, Roland Møller, Vinzenz Kiefer, Werner Daehn, William Moseley, Sophie Lowe, Karel Roden, Ondřej Vetchý, Marek Vašut, Jan Budař, Ben Cristovao...

Hodnocení filmu:

 

Hodnocení diváků

8/10

Tato verze filmu je nepřístupná pro děti do 15 let podle zákona č. 496/2012 Sb., vstup dítěte mladšího 15 let tedy není možný ani se souhlasem nebo doprovodem zákonného zástupce. Vstupenky na verzi přístupnou od 12 let můžete zakoupit nebo rezervovat ZDE. 


Byl nájemným žoldnéřem. Stal se legendárním válečníkem, kterého nikdo nedokázal porazit. Film Jan Žižka vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí…

Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV.

Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat.

Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu.

V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří.

Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. V hlavních rolích se představí Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Sophie Lowe, Karel Roden a další.

Trailer

cinemart bontonfilm bioscop a-company    

pepsiKinoboxrádio hanáolomoucký deník      

Nahoru