VIP

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Program » Filmy » Zahradníkův rok

Zahradníkův rok

Zahradníkův rok

Komedie / Drama

ČR, 2024, 104 min.


Režie: Jiří Havelka

Scénář: Jiří Havelka

Hudba: Tadeáš Věrčák

Hrají: Oldřich Kaiser, Dáša Vokatá, Štěpán Kozub, Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek, Alena Mihulová, Michal Isteník, Tereza Dočkalová, Magdaléna Borová, Vasil Fridrich...

Hodnocení filmu:

 

Hodnocení diváků

0/10

Termíny projekce

Datum Přístupnost Znění Verze Časy projekce
Pondělí 22. 7. 12 cz 18:00
Úterý 23. 7. 12 cz 18:00
Středa 24. 7. 12 cz 18:00

Autor a režisér v jedné osobě – Jiří Havelka vytváří na půdorysu jednoduchého, ovšem důmyslného příběhu model dnešní společnosti, křehký příběh o snaze udržet nejen ideály, ale i prostý řád, jehož nezbytnou součástí je spravedlnost bez ohledu na peníze a kontakty. Daří se mu to s obdivuhodnou přesností a srozumitelností; navíc se značnou dávkou humoru (absurdního, aniž by však celé zpracování ztrácelo na citlivosti). Zahradník Jiřího Havelky má velkou šanci v mnoha směrech navázat na jeho diváky i kritiky oceňovanou komedii Vlastníci.

Na úpatí malebného kopečku žije zahradník (Oldřich Kaiser) se svojí ženou, kteří se starají o své malé zahradnictví. Jejich idilický život je narušen, když se na nedalekém zámku chystá usadit nový majitel, který chce přetvořit krajinu podle svých představ. Když zahradnictví brání jeho plánům, spustí se sled bizarních událostí. Nový majitel nejprve vytvoří plot s žiletkovým drátem a zavře příjezdovou cestu. Postupně přidává ve svých činech na intenzitě, aby dosáhl svých cílů. Zahradník se však nevzdává a snaží se bránit svůj domov. Když se policie i starostka postupně utopí ve své vlastní byrokracií, zahradník se rozhodně vzít osud do vlastních rukou. Nový film Jiřího Havelky, balancující na hraně bizáru, absurdna a tragikomedie je inspirován skutečným příběhem a stejnojmenným literárním dílem od Karla Čapka.

Trailer

cinemart bontonfilm bioscop a-company     pepsi  

Nahoru