VIP

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Program » Technologie » BARCO 4K

BARCO 4K

22. 2. 2013

PREMIERE CINEMAS OLOMOUC nabízí nejmodernější technické vybavení na Moravě!

Co znamená BARCO 4K? 

 

Budeme-li se přibližovat k plátnu s obrazem z promítačky 2K, v určité vzdálenosti se obraz začne rozpadat na jednotlivé pixely. Obraz z promítačky 4K zůstává prakticky nedotčen.

Digitální projekce je podobně jako digitální televize založena na pixelech. “K” vyjadřuje kapacitu 1 000 pixelů. Většina promítaček v kinech jsou 2K, tedy 2 000 pixelů na řádek. BARCO 4K je naprosto odlišný – výkonný SXRD™ mikročip používá reflektivní technologii tekutých krystalů k vytvoření více než 4 000 pixelů na řádek. Se čtyřikrát větším počtem pixelů přináší BARCO 4K neuvěřitelné rozlišení a kvalitu obrazu.

Uvidím s BARCO 4K nějaký rozdíl?

Většina promítaček nabízí pouze rozlišení 2K – o trochu více pixelů než bežná HDTV. BARCO 4K přináší čtyřikrátvíce pixelů než rozlišení 2K.

Čím blíže sedíte k obrazu z promítačky 2K, tím více se iluze komplexního obrazu na plátně rozpadá. Můžete pozorovat jednotlivé pixely, ze kterých se výsledný obraz skládá. Zejména u úhlopříčných línií je možno sledovat zoubkovou stupňovitost. BARCO 4K umožňuje divákům sedět blíže plátnu a vychutnávat ostrý obraz bez jakéhokoliv kompromisu v kvalitě.

 

Více informací naleznete v průvodci Does 4K really make a difference?

 

Filmy promítané touto technologií jsou v programu označeny logem  

 

Zpět na přehled

cinemart bontonfilm bioscop a-company     pepsi  

Nahoru